Osta API3: Paras opas (2022 Päivitetty)

Osta API3 (API3)? Vai haluatko vain selvittää, mikä API3 on ​​kryptovaluutalle? API3:n tavoitteena on mahdollistaa hajautettujen API-versioiden rakentaminen, hallinta ja rahan ansaitseminen mittakaavassa, mikä ei ole koskaan ollut tarpeellisempaa, koska blockchain-teknologialla on jatkuvasti suurempi rooli taloudessa, joten on varmistettava, että data on toimitetaan ajoissa ja luotettavalla tiedolla.

API3:n hinta määräytyy kysynnän/tarjonnan mukaan, eikä vaihteluita pyritä minimoimaan sääntelyä, mikä tarkoittaa, että hyvät/huonot uutiset tai isot ostavat/myyvät sijoittajat voivat vaikuttaa hintaan ja 10 %:n hinnanpudotukseen. lisäys päivässä ei ole epänormaali API3:lle.

Etkö ole vielä pelännyt?

Joten lue ja opi sijoittamaan API3-kolikkoon!

OSTA API3 TÄÄLTÄ 78% vähittäiskauppaa käyvistä CFD -tileistä menettää rahaa.

Osta ensimmäinen API3-kolikkosi vaihe vaiheelta

Tässä osiossa kerromme, kuinka voit ostaa ensimmäisen API3-kolikkosi ja myydä sen myöhemmin uudelleen.

Tämä vaiheittainen opas perustuu kryptovaluuttojen kaupankäyntialustaan ​​eToro, koska se on alusta, jota pidämme parhaana. Voit kuitenkin käyttää opasta helposti toiselle alustalle, koska prosessi on usein sama.

OSTA API3 TÄÄLTÄ 78% vähittäiskauppaa käyvistä CFD -tileistä menettää rahaa.

Vaihe 1 – Valitse oikea kaupankäyntialusta

Ensimmäinen askel API3:een sijoittamisessa on kaupankäyntialustan valinta. Tässä artikkelissa oletamme, että haluat sijoittaa API3:een, mutta jos haluat myöhemmin käyttää API3:a maksuvälineenä, se on mahdollista myös suosittelemamme kaupankäyntialustan eToron kanssa. Täältä löydät yleensä joitain parhaista kryptovaluutoista .

On monia kaupankäyntialustoja, jotka tarjoavat sinulle API3:n ostamisen ja myynnin, mutta valitettavasti on myös monia niistä, joilla on korkeat maksut ja turvallisuusongelmia.

Olemme koonneet alla useita alustoja top-luetteloomme, joilla olemme kaikki käyneet kauppaa ja arvioineet niiden perusteella:

 • Turvallisuus
 • Maksut
 • Helppokäyttöisyys
 • Sijoitusopastus
 • Työkalut ja muut ominaisuudet

Yllä olevien tekijöiden perusteella pidämme parempana eToro-kaupankäyntialustaa. Ne on lisensoitu EU:ssa, niillä on kohtuulliset hinnat ja ne ovat erittäin käyttäjäystävällisiä sekä aloittelijoille että kokeneille.

 • capital toplist stb
  Arvosana
  Mitä mieltä me olemme
  • Optimoi strategiasi AI-analyysien avulla
  • Valitse yli 6000+ CFD-kohteen väliltä
  • Ilmaisia webinaareja, kursseja ja oppaita
  Kauppakohtainen hinta 0 EURO Tilimaksu 0 EURO Mobiilisovelluksen pisteet
  8/10
  OSTA KRYPTO Lue arvostelu 83,45% yksityissijoittajien tileistä menettää rahaa, kun he käyvät CFD -kauppaa tämän välittäjän kanssa.
  Sinun on itse harkittava, onko sinulla varaa ottaa suuri riski pääoman menettämisestä.
 • nordnet toplist stb
  Arvosana
  Mitä mieltä me olemme
  • Pohjoismaiden suurin sijoittamiseen erikoistunut palvelu
  • Suurin valikoima suomalaisia ja pohjoismaalaisia osakkeita
  • Saat pääsyn heidän sosiaalisen median kanavilleen
  Kauppakohtainen hinta 0 EURO Tilimaksu 0 EURO Mobiilisovelluksen pisteet
  7/10

Vaihe 2 – Luo tili

Kun olet tehnyt valintasi ja päättänyt, millä kaupankäyntialustalla haluat käydä kauppaa, seuraava vaihe on tilin luominen.
Alla näytämme sinulle vaihe vaiheelta, kuinka se tehdään eTorossa, mutta voit todennäköisesti käyttää ohjattua toimintoa myös muille alustoille.

Aloita painamalla alla olevaa painiketta siirtyäksesi eToroon

OSTA API3 TÄÄLTÄ 78% vähittäiskauppaa käyvistä CFD -tileistä menettää rahaa.

Täytä nyt tietosi ja paina ”Aloita ostos”

image 35

Täytä nyt tietosi ja paina ”Aloita ostos”

Olet nyt saanut eToron sähköpostin, joka sinun on vahvistettava. Kun tämä on tehty, voit tallettaa rahaa tilillesi. Pankkikortilla tai PayPalin kautta vähimmäistalletus on 50 dollaria, kun taas 500 dollaria, jos päätät tehdä pankkisiirron.

Sinun tulee myös vastata sijoittamiseen liittyviin kysymyksiin sekä vahvistaa itsesi vahvistamalla henkilöllisyytesi. Tämä tehdään joko passilla tai muulla henkilökortilla. Syy, miksi sinun on annettava ”arkaluonteisia tietoja”, johtuu siitä, että kaikilla säännellyillä kaupankäyntialustoilla on niin sanotut KYC-menettelyt. Nämä ovat toimenpiteitä, joiden pitäisi suojata sinua käyttäjänä sekä estää laitonta toimintaa, kuten rahanpesua.

Vaihe 3 – Osta API3 (API3)

Osta API3 on ​​seuraava vaihe luettelossa.

Nyt kun olet luonut tilisi ja tallettanut rahaa, API3:een sijoittaminen on helppoa.

Voit joko kirjoittaa ”API3” sivun yläreunan hakukenttään tai käyttää vasemmalla olevaa valikkoa ja napsauttaa ”Trading Markets” valitaksesi luokan ”Crypto”

. Olet nyt API3:n sivulla ja sinun on napsautettava ”Trading” -sivustolla tehdäksesi ensimmäisen sijoituksesi API3:een.

image 36

Voit nyt kirjoittaa summan, jolla haluat ostaa API3 :n. Vähimmäissumma, jolla voit käydä kauppaa, on 50 dollaria.

Kun olet syöttänyt summan, paina ”Avaa kauppa” ostaaksesi.

image 37


Voit nyt seurata sijoituksesi kehitystä napsauttamalla vasemmalla olevasta valikosta ”Portfolio”.

Vaihe 4 – Myy API3 (API3)

Sijoittajana haluat myydä sijoituksesi jossain vaiheessa. Joko kasvattaa voittoa tai tehdä tappiota.

Alla olevissa kuvakaappauksissa käytämme Bitcoinia, mutta se toimii samalla tavalla kaikille kryptovaluutoille

. Ensimmäinen asia, joka sinun on tehtävä, on klikata ”Portfolio” vasemmalla olevasta valikosta.

Napsauta tätä API3 :lla nähdäksesi kaikki avoimet työpaikkasi API3:lla.

image 38

Sulkeakseni asemani tässä minun on napsautettava oikealla olevaa punaista ristiä.

image 39

Ennen kaupan sulkemista sinun tulee olla tietoinen siitä, että olet velvollinen, olet velvollinen ilmoittamaan kaikki suljetut kaupat vuosikertomuksessasi ja sinua verotetaan tästä.

Jos haluat sulkea kaupan, paina nyt ”Sulje kauppa”, jonka jälkeen rahat ja mahdolliset voitot siirretään suoraan eToro-tilillesi. Nyt voit halutessasi nostaa rahat pankkitilillesi.

image 40

Lue myös Osta Universal Market Access tai osta Avalanche- tuotteita.

Mikä on API3?

API3 väittää, että he ovat kehittäneet luotettavia ensimmäisen osapuolen oraakkeleita, jotka voivat ratkaista vanhemmista kolmannen osapuolen oraakkeleista mahdollisesti aiheutuvia ongelmia. Mutta mitä ovat oraakkelit? Ennen kuin vastaamme tähän, katsotaanpa mitä API:t ovat.

API:t ovat ohjelmistovälittäjiä, joiden avulla sovellukset voivat muodostaa yhteyden toisiinsa. Esimerkkinä voi olla, että käytät puhelimessasi sovellusta, jossa yhdistät sen Internetiin ja siirrät tietoja palvelimelle. Palvelin voi tulkita tiedot, joka suorittaa tietyt toiminnot ja lähettää ne takaisin puhelimeesi. Sovellus voi nyt esittää tiedot luettavalla tavalla.

API:t ovat siis tiedon välittäjiä. Lohkoketjut tekevät samoin, samoin älykkäät sopimukset. Nämä älykkäät sopimukset edellyttävät siksi, että lohkoketjuilla on ulkoisia tietosyötteitä, jotka ovat tehokkaita, luotettavia ja ennen kaikkea turvallisia. Oracles kehitettiin siten tarjoamaan lohkoketjuja juuri näitä syötteitä.

Mitä enemmän lohkoketjuja skaalautuu, sitä korkeammat vaatimukset on toimitettava täsmällisesti. Jos esimerkiksi älykkäitä sopimuksia käytetään tiettyjen toimien suorittamiseen, jos tietyt ehdot täyttyvät, oraakkelit hakevat ja tarkistavat ulkoista dataa ja ohjaavat ne sitten lohkoketjuihin.

Oraakkelien on oltava vuorovaikutuksessa webin kanssa saadakseen nämä tiedot.

Ongelma useissa vanhempien kolmannen osapuolen oraakkeleissa, mikä tekee niistä riittämättömiä niiden istuessa API:n ja lohkoketjun välissä, mikä johtaa merkittäviin lisäkustannuksiin ja keskittämiseen, jossa API3 haluaa käsitellä vanhoja oraakkeleita ja tarjota sen sijaan enemmän turvallisuutta ja tehokkuutta. tietolähteen läpinäkyvyys.

Jos harkitset sijoittamista muihin kryptovaluuttoihin, lue viestimme ja opi ostamaan kryptovaluuttoja täältä .

Onko API3 hyvä sijoitus?

API13 on epäilemättä jännittävä kryptovaluutta, varsinkin kun se on rakennettu heidän ohjelmistoonsa ja teknologialla, jonka API3 uskoo nykyistä paremmaksi. Mutta sinun tulee tehdä oma tutkimus ja yrittää pysyä ajan tasalla API3-ekosysteemin kehityksestä, mikä saattaa joko parantaa tai huonontaa näkymiä.

Voit myös seurata live API3 -kurssia .

OSTA API3 TÄÄLTÄ 78% vähittäiskauppaa käyvistä CFD -tileistä menettää rahaa.

Usein Kysytyt Kysymykset?

Mikä on API3?

API3 on ​​hajautettu digitaalinen valuutta, jota kutsutaan myös kryptovaluuttaksi. 
API3:n hinta määräytyy kysynnän ja tarjonnan perusteella, ja se on ollut suosittu sijoitus useiden vuosien ajan.

Kuinka ostaa API3 (API3)?

Voit ostaa API3:n kryptovaluuttapörssistä, kaupankäyntialustalta tai käymällä kauppaa suoraan toisen henkilön kanssa. Se ei ole vaikeampaa kuin tilisiirron tekeminen, mutta valitettavasti se ei ole vielä mahdollista pankkien kanssa.
Olemme kirjoittaneet oppaan, jossa voit omistaa ensimmäisen API3si 5 minuutin sisällä.

Lue oppaamme API3:n ostamiseen

Kuinka sijoittaa API3:een?

Voit sijoittaa API3:een joko ostamalla API3:n suoraan tai sijoittamalla CFD:hen, joka seuraa API3:n hintaa. 
Jos et halua käyttää API3:a maksuvälineenä, on usein helpointa ostaa CFD, mutta sinun on oltava tietoinen kaikista maksuista.

Voinko ostaa API3:n luottokortilla?

Voit ostaa API3:n luottokorteilla lähes kaikista kryptovaluuttapörsseistä. 
eToro-kaupankäyntialusta tarjoaa sinulle myös sijoituksen yhteydessä maksaa luottokortilla, joten sinun ei tarvitse odottaa useita päiviä tilin siirtoa.

Voinko ostaa API3:n tilin siirrolla?

Voit ostaa API3:n tilisiirrolla kaikista kryptovaluuttapörsseistä. 
Tätä menetelmää käytetään useimmiten, jos haluat sijoittaa suuria summia, mutta haittana on, että joudut odottamaan useita päiviä ennen kuin rahat voidaan sijoittaa. eToro-kaupankäyntialustalla voit ostaa API3:n tilinsiirrolla, jos siirrät vähintään 200 dollaria

Onko sinun maksettava veroa API3:sta?

Kun yksityishenkilö ostat ja myyt API3:a, Tax pitää sitä keinotteluna. 
Eli ostat ne saadaksesi voittoa jälleenmyynnistä. 
Siksi sinun on ilmoitettava se vuosikertomuksessasi, kun sinulla on voittoa tai tappiota API3:n myynnistä.

Kuinka nostaa API3?

API3:n korottaminen riippuu siitä, miten ostit ne. 
Jos kyseessä on ostamasi CFD, sulje kauppa kaupankäyntialustalla ja nosta rahasi, mutta jos ne on tallennettu lompakkoon, sinun on myytävä ne kryptovaluuttapörssissä.

Voitko ostaa API3:n pankista?

Et voi ostaa API3:a suurimmasta osasta tanskalaisista pankeista. 
Jotkut yksittäiset pankit, kuten Saxo Bank, antavat sinun ostaa CFD:n, joka seuraa API3:n hintaa, mutta jos haluat omistaa API3:n, sinun on löydettävä toinen kaupankäyntialusta, kuten. 
eToro.

Toimitus

Katso kaikki artikkelit tekijältä Toimitus